Ga mee op pelgrimstocht vanuit Steenhuffel
Dit jaar trekken we voor de 174ste keer vanuit Steenhuffel richting Scherpenheuvel. Wat voor de één een moment van bezinning is, is voor de ander een mooie sportieve uitdaging in een gezellig kader. Sluit je aan en beleef de tocht op jouw manier: te voet, met de fiets of met de bus.





Te voet
Op vrijdagavond vertrekken we aan onze tocht van 58 km naar Scherpenheuvel. We doen een zevental stops onderweg (+/- elke 2 uur) om wat op krachten te komen. Onderweg zingen we en af en toe stoppen we voor een moment van bezinning aan de hand van een mooie tekst.
Wordt het stappen toch even lastig? Dan kan je “opzitten” op de volgwagen en even later gewoon terug aanknopen. Om iets voor 10u op zaterdagochtend komen we aan in Scherpenheuvel. We zoeken onze kamer op in het huis van Maria. Om 13:30 uur worden wij van harte uitgenodigd voor een viering in de basiliek.
Na het avondeten (dat eigenlijk in de late namiddag is), zoeken we ons bedje op om rond 3u ’s nachts terug te vertrekken richting Steenhuffel. Op zondag om 19u luiden de klokken van de kerk van Steenhuffel onze terugkeer in.
Vertrek: Vrijdag 1 mei 2026 om 19u aan de kerk van Steenhuffel
Aankomst: Zaterdag 2 mei rond 09:45u in Scherpenheuvel
Terugkomst: Zondag 3 mei om 19u, gevolgd door een korte afsluiting in de kerk
Meer info: Fons Langbeen – 052/30.11.13 of Joris De Schutter 0476/94.21.63
Prijs: €65 (inclusief begeleiding volgwagen, verzekering, overnachting in het huis van Maria en 2x koffiekoeken onderweg), voorzie nog wat geld voor een drankje en 2x eten
Inschrijving: https://forms.gle/SUEnUPcP2rcAovLMA (ten laatste op 17 april)
Parcours:

Met de fiets
Fiets mee in een gemoedelijk tempo, met voldoende stops onderweg en langs landelijke wegen.
Vertrek: Zaterdag 2 mei 2026 om 08:00u aan de kerk van Steenhuffel
Aankomst: Rond 12:00u in Scherpenheuvel
Terugrit: Vertrek rond 15:00u, aankomst in Steenhuffel rond 19:30 uur
Meenemen: Reserve binnenband, plakgerief en een lunchpakket
Meer info: Paula Kemels – 052/30.93.67
Prijs: €2,5 (verzekering)
Inschrijving: https://forms.gle/SUEnUPcP2rcAovLMA (ten laatste op 17 april)
Met de bus
Voor wie de bedevaart op een rustige manier wil beleven.
Vertrek: Zaterdag 2 mei om 10:00u aan de kerk van Steenhuffel (ook een opstapplaats aan het oude kerkhof in de Berkenlaan in Londerzeel)
Aankomst: Rond de middag in Scherpenheuvel
Terugrit: Vertrek om 17:30u, aankomst in Steenhuffel in de avond
Meer info: Mieke Van der Perre – 0477/05 70 59 (bellen tussen 17u30 en 18u30)
Inschrijving: https://forms.gle/SUEnUPcP2rcAovLMA (ten laatste op 17 april)
Samen in Scherpenheuvel
Om 13:30u vieren we samen de eucharistieviering in de Basiliek. Of je nu mee wandelt, fietst of met de bus gaat, deze bedevaart is een kans om los te komen van ons dagdagelijkse leven en even stil te staan bij wat echt telt. Iedereen is welkom. Wie of wat je ook zoekt, misschien vind je het onderweg…
Waarom meegaan naar Scherpenheuvel
“Op bedevaart naar Scherpenheuvel gaan is een soort microbe. Je raapt het ergens op en je geraakt het niet meer kwijt. De mens is van nature een lange-afstands stapper, daar zijn wij voor gemaakt. Een weekend stappen is een zeer natuurlijke manier om dicht bij jezelf te blijven. Onderweg naar Scherpenheuvel beleven wij de ideale maatschappij: er wordt zorg gedragen voor diegenen die het moeilijk hebben, samen zingen versterkt de groep en maakt het stappen gemakkelijker, je hebt tijd om echt te luisteren naar elkaar, het is een diverse groep maar iedereen draagt en vér-draagt elkaar… ik besef dat ik deel mag uitmaken van een grote gelovige traditie die elke generatie andere accenten legt.” – Kris Vertonghen
“Voor mij is meegaan naar Scherpenheuvel zowel een sportieve uitdaging als tijd voor reflectie, een ideale combinatie. ’s Nachts wandelen onder de sterrenhemel, de zon zien opkomen, een leuke babbel onderweg, … zoveel mooie momenten die het allemaal de moeite waard maken.” – Joris De Schutter
‘Het aspect van samen te zijn met familie, die je 1 keer per jaar ziet maar toch telkens de draad terug oppikt waar je vorig jaar het hebt losgelaten, is voor mij een motivatie om mij elk jaar in te schrijven. Niet alleen familie, ook anderen die je voor het eerst leert kennen en het volgde jaar terugziet waardoor ze al geen vreemden meer zijn. Wanneer we aankomen aan de basiliek in Scherpenheuvel en er iemand helemaal naar daar is gekomen speciaal voor jou, dat is iets onbetaalbaar en om naar uit te kijken. Het feit dat iedereen in hetzelfde schuitje zit, maakt dat je goed overeen komt en het een leuke sfeer maakt.’ – Charlotte
Info en inschrijving
Inschrijven ten laatste op 17 april via https://forms.gle/SUEnUPcP2rcAovLMA
Voetbedevaart: Fons Langbeen – 052/30.11.13 of Joris De Schutter 0476/94.21.63
Fietsbedevaart: Paula Kemels – 052/30.93.67
Busbedevaart: Mieke Van der Perre – 0477/05 70 59
Weet jij waarom Scherpenheuvel een bedevaartsoord is?
meer info