Lezing: ‘Gevonden: een nieuwe thuis’

Mevrouw Cani Nas is als 15-jarig christelijk meisje gevlucht uit Mesopotamië, het tweestromenland tussen Tigris en Eufraat, op zoek naar een veilige thuis. Nu, 30 jaar later, brengt ze haar boeiend levensverhaal.

Haar thuishaven was het primitief bergdorpje Herbole, waarvan de inwoners – Chaldeeërs uit het rijk van Ur – nog steeds de taal van Jezus spreken. Zij vertelt ons in vlekkeloos Nederlands over haar vlucht naar België, de kennismaking met een nieuw land met eigen gebruiken, wetten en gewoonten, en de integratie in onze moderne samenleving.

Inmiddels zijn ook nog zovele anderen uit haar brede heimat in ons land terecht gekomen, niet zo ver van Londerzeel trouwens… Haar eigen levensverhaal, en dit in combinatie met een kleine tentoonstelling in ’t Zaaltje van Steenhuffel over Chaldese huwelijksrituelen, zal ons een idee geven van de tradities, de geschiedenis, de levenswijze en de cultuurverschillen van de Chaldeeërs met de Europese bevolkingsgroepen.

Alleszins een interessant en blijvend actueel thema waarop de parochieploeg van Steenhuffel u graag uitnodigt.

Praktisch:

Dinsdag 15 oktober 2019, van 19u30 tot 21u30.
Toegang gratis.
Locatie:
’t Zaaltje Steenhuffel
Jozef Van Doorselaerstraat 22
1840 Steenhuffel